+905325500414

KANGEN WATER®

.

TANITIM SİTESİNE GİRİŞ / GO TO INTRODUCTION SITE

page3image46446608 page3image36112640page3image36112064

Kangen Water®, Enagic’in yenilikçi teknoloji ürünü iyonizerler ile üretilen içimi kolay, emilimi yüksek, sağlıklı ve tüm dünyada “mucizevi su” diye bilinen “CANLI SU”dur.

Enagic firması 1974 yılında Japonya’da kurulmuştur. ISO 13485 “Tıbbi Elektronik Cihaz Üretimi” sertifikasyonuna sahip olup Enagic iyonizerleri 1987 yılından bu yana Japon Sağlık Bakanlığı tarafından tıbbi bir cihaz olarak kabul edilmiştir. Japonya’da hemen hemen tüm hastanelerde kullanıldıktan sonra 2000 yılından itibaren halk sağlığı için KANGEN CANLI SU, artık evlerde de koruyucu sağlık unsuru olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Bir elektroliz ünitesi olan Kangen Water® su iyonizerleri, şebeke suyunuzu yüksek negatif ORP (*) değeri (850mV) ile süper antioksidan, yüksek alkali (pH 9.5) ve yeniden yapılandırılmış mikro-kümelendirilmiş moleküler yapıda Kangen Water® CANLI içme suyuna dönüştürür. Kangen Water®, bu özellikleri ile yüksek besin emilimi, süper hidrasyon ve dolayısıyla çok etkin bir detoks sağlar. Aynı zamanda metabolizmanın verimliliğini artırarak, metabolizmayı güçlendirerek ve hücreler arası iletişimi hızlandırarak hayatınızı değiştirir.

(*) ORP, Oxidation Reduction Potential tanımının baş harflerinden oluşmuş bir kısaltmadır. Anlamı, Oksidasyon İndirgeme Potansiyeli’dir. ORP ölçümü suyun kalitesini belirler. Ölçüm sonucu pozitif bir değer ise, bu suyun oksidasyon yani hücresel olarak yaşlandıran (aging), bozucu / çürütücü olduğunu, negatif bir değer ise bu suyun hücresel olarak yaşlanmayı önleyici (anti-aging) yani antioksidan güce sahip olduğunu gösterir.

Enagic Kangen Water® iyonizerleri, suya hiç bir kimyasal katmaksızın elektroliz yöntemiyle ihtiyaca göre farklı pH değerlerinde (pH 2.5 – pH 11.5) iyonize alkali ve asidik özelliklerde toplam 7 kademede 5 farklı tip su üretir.

Ispanak zehirlenmesi ile gündeme gelen pestisid, yüksek alkali suyumuz “Strong Kangen Water” ile tüm meyve sebze ve tahılların kabuğundan kolaylıkla çözülebilmektedir. Yaklaşık -850mV ORP ve pH 11,5 değerindeki bu su, çok iyi bir yağ çözücüdür. Mutfağımızdaki bu güçlü solvent su ile pestisit ve kimyasal ilaçlardan arındırılmış bir beslenme mümkün…

.
Amerikan Kanserle Savaş Enstitüsü, Enagic firmasının patentli ürünü Kangen Water®️’ı (pH 9,5 ve pH 11,5) kanserle savaş ve kanserden korunmada en temel gereklilik olarak tavsiye etmektedir.
.
pH 2,5 değerindeki Güçlü Asidik Su ise, hipokloröz asit özellikli olup, birçok mikrop, virüs, bakteri ve patojene karşı bilinen tüm dezenfektanlar arasında en güçlüsüdür. Alkol bazlı dezenfektanlar ve kloroksa göre daha etkili ve daha sağlıklıdır. https://www.jconat.com/hocl?___store=en&___from_store=hk 

Ayrıca, birçok Japon hastanesinde egzema, sedef gibi dermatolojik lezyonlarda kortizon krem tedavisi yerine öncelikle pH 2,5 , 5,5 ve 9,5 gibi farklı değerlerdeki Kangen Water®️’ın kombine uygulaması ile kalıcı sonuçlar alınmaktadır.
.
Özetle, Kangen Water®️, Japonya, Amerika, Kanada gibi birçok gelişmiş ülkede holistik tıp ve koruyucu hekimlikteki en doğal terapi unsurlarından biridir

Kangen Water®, uluslararası tıbbi ve teknik literatürde “Electrolyzed Reduced Water (ERW) = Elektrolize Küçültülmüş Su”, “Hyrogen-Rich Water=Hidrojen Zengini Su”, Ionized Water=İyonize Edilmiş Su” olarak geçmektedir.


Kangen Water® – 5 FARKLI TİP SU

page4image46176352 page4image46180096 page4image46175312 page4image46178016 page4image46182592


İYONİZE ANTİOKSİDAN ALTIGEN “GERÇEK” CANLI SU NEDİR?

💦 Suyun hem moleküler olarak küçültülmüş ve altıgen yani “şifalı” hale getirilmiş olması, hem de antioksidan içerik kazanarak “CANLANMIŞ” olması yani eksi milivolt ORP değerlerine geçmesi için suyu ionize etmek gerekir. Bu da sadece İYONİZER cihazları ile mümkündür.

💦 TIBBİ literatürde elektroliz ünitesi olan su iyonizerlerinin ürettiği “CANLI SU” Kangen Water®️ içme suyu -350mV ORP değeri ile, taze sıkılmış portakal suyundan 5-6 kat daha yüksek “eksi ORP” değerlerine sahip, süper antioksidan bir sudur..

💦 Strong Kangen Water®️ ise içme suyu olmayıp, -850mV ORP değeri ile güçlü bir solvent özelliği ile yağ çözücü ve sebzelerin meyvelerin üzerindeki pestisit gibi kanserojen ilaçların arındırılmasında kullanılır.

💦 Antioksidanlar, vücudun ürettiği dengesiz moleküllerin ve serbest radikallerin sağlıklı hücrelere verdiği zararı önlerler.

💦 Özetle, iyonize antioksidan yani “CANLI” bir su, vücudumuzda hastalıklara hatta kansere neden olan serbest radikalleri etkisiz hale getiren silahımızdır.

💦 Suyun gümüş kaşıkla karıştırılması, içine kuvars taş atılması, toprak testi de bekletilmesi, içine çam çırası koyulması, güneş ışığına tutulması, bardaktan bardağa boşaltılması, suya dua olunması suyun yeniden yapılanmasına yani moleküler yapısının küçülmesine vesile olur. Bu da suyun emilimine hızlandıracak vücudu daha az yoracaktır. Ancak suyun ORP değeri pozitif eksende örneğin +300 mV dan aşağıya bir miktar düşecek fakat bilimsel anlamda eksi değerlere geçemeyecektir. Yani yeniden yapılandırılmış su her zaman canlı su demek değildir. Canlı su diyebilmek için ORP değerlerinin eksi olması ve antioksidan özellik taşıması gerekmektedir. Dolayısıyla Yukarıdaki palyatif yöntemlere canlandırma değil yeniden yapılandırma yöntemleri demek doğru terminoloji olacaktır.

💦 Suyun gerçek ve bilimsel olarak canlandırılabilmesi için mekanik yöntemler değil sadece yüksek enerji beslemesi olan, platin kaplı titanyum plakaları ile güçlü elektromanyetik alan yaratan elektroliz üniteleri yani su iyonizerleri kullanılmalıdır.

💦 İyonizerlerin canlı su üretmesi dışında doğadaki canlı su ise gökten gelen kar-yağmur ile kaynağından çıkan sudur. Yeraltından çıktıktan sonra şişelenen veya bekleyen su havayla temas ettiği için yaklaşık 8-10 saat sonra tamamen okside olur ve artı ORP değerlerine geçerek canlılığını tamamen yitirir, ölü / okside su olur.

page1image46535136